Na tomto místě uvádíme aktuální přehled všech nabízených pracovních míst v Probační a mediační službě (dále jen PMS).

Základní kvalifikační předpoklady uchazečů a přehled činností, které jsou předmětem výkonu činnosti úředníků a asistentů PMS jsou uvedeny v zákoně o PMS ZÁKON 257/2000 Sb.

Platové zařazení dle přílohy č. 1 nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - bližší informace jsou sdělovány při případném výběrovém řízení.

Uchazeči, kteří jsou přijímáni do pracovního poměru PMS výhledově na dobu neurčitou (tedy ne jako zástup za mateřskou dovolenou), jsou vždy na počátku pracovního vztahu přijímáni na dobu určitou. Změna pracovní smlouvy na dobu neurčitou nastává až po absolvování povinného vzdělávacího kursu a následném úspěšném splnění zkoušky.

V případě, že uchazeč získal požadované magisterské vzdělání humanitního směru v zahraničí pro funkci úředníka PMS, je předpokladem k zařazení do výběrového řízení nostrifikace (osvědčení o srovnatelnosti vzdělání). Toto osvědčení vydávají vysoké školy, které učí stejné či obdobné obory, jako je posuzovaný obor (blíže viz. §§ 89 a 90 zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách).

PMS neregistruje uchazeče o zaměstnání jinak, než v souvislostí s přímým přihlášením se na konkrétní výběrové řízení.

PMS podporuje rovnost mužů a žen a diverzitu v rozhodovacích pozicích. Z tohoto důvodu vítáme zájem žadatelek a žadatelů z různých skupin obyvatel.

Probační a mediační služba vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

Tajemník pro vnitřní řízení
Pro uvedenou pozici hledáme kolegu/kolegyni, v jehož/jejíž působnosti bude řídit personální agendu, sekretariát ředitele a zajišťovat záležitosti týkající se vnitřního chodu úřadu. Hledáme zkušeného profesionála, který umí řídit a motivovat zaměstnance k týmové spolupráci, má tvůrčí myšlení, organizační dovednosti, umí vyjednávat a má zkušenost z oblasti HR. Nabízíme pracovní příležitost zahrnující možnost podílet se na rozvoji systému interních řídících procesů naší organizace, vyjednávání spolupráce jak s českými, tak zahraničními partnery, realizaci našich mezinárodních projektů.  Tajemník má působnost v oblasti zpracování personálních záležitostí a pracovně právní agendy.
Náplň práce:
Řízení úseku pro vnitřní řízení (agenda HR, personální, sekretariát ředitele, vnitřní chod úřadu)
Koordinace procesů přípravy a implementace právních předpisů do interních procesů organizace
Řešení pracovně právních záležitostí (VŘ, HR, systemizace, BOZP, PO atd.) a řízení péče o zaměstnance
Řízení agendy ochrany osobních údajů, kyberbezpečnosti a spisové služby
Vyjednávání zájmů zaměstnavatele vč. kolektivního vyjednávání
Realizace interních školení v oblasti působnosti
Očekáváme:
ukončené VŠ magisterské, studium humanitního oboru (studijní obory se zaměřením na personalistiku a management výhodou)
dobrou znalost praxe chodu státní organizace/organizační složky státu
výborné znalosti aplikace zákoníku práce v praxi, znalost archivního zákona (v míře potřebné pro řízení systému spisové služby) a zákona o ochraně osobních údajů (v míře potřebné pro řízení interního systému ochrany dat, nakládání s nimi, kyberbezpečnosti)
min 3 roky zkušenosti v manažerské pozici zajišťující personální řízení a vnitřní chod úřadu
znalost procesu vyjednávání a praktická dovednost konstruktivního způsobu řešení sporů
dovednost rozvíjet a udržovat systém podpory; vytváření pozitivní a vstřícné kultury na pracovišti
připravenost vzdělávat se v oboru řízení lidských zdrojů, pracovně právní problematice a dalších relevantních oblastech
bezúhonnost
komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost
praktickou dovednost přesvědčivě argumentovat a srozumitelně prezentovat
znalost AJ nebo jiného světového jazyka výhodou
Nabízíme:
přátelské a podporující pracovní prostředí v rámci ředitelství organizace sídlící v centru Prahy
zajímavou práci v zázemí stabilní organizace, která slaví 20 let činnosti v oblasti trestní justice
osobní možnost podílet se na řízení státní organizace
možnost profesní seberealizace a odborného růstu, vč. zapojení do zahraniční spolupráce
zajímavé finanční ohodnocení
pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou
pružnou pracovní dobu
25 dnů dovolené
5 dní zdravotního volna (sick days) a 1 den studijního volna ročně
zaměstnanecké benefity (příspěvek na stravování, příspěvek na volnočasové vyžití, příspěvek na penzijní připojištění)
Další informace:
Strukturované profesní CV s uvedením data možného nástupu a motivační dopis zasílejte nejpozději do 30.04.2021 na e-mail tbrodova@pms.justice.cz
Nástup: možný ihned
Kontakt:

PROBAČNÍ A MEDIAČNÍ SLUŽBA, Ing. Taťána Brodová
Senovážné náměstí 995/1, 11000 Praha 1, Česká republika
+420 261 002 533

Probační úředník PMS Praha - doba určitá MD/RD
Požadujeme
ukončené vysokoškolské magisterské studium humanitního směru
vysoké pracovní nasazení
flexibilitu
ochotu vzdělávat se
bezúhonnost
způsobilost k právním úkonům
znalost práce na PC – uživatelská úroveň (Word, Excel, Internet)
řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič)
zkušenosti se sociální prací výhodou
komunikační dovednosti
orientace v sociální a trestně – právní oblasti výhodou
spolehlivost
důslednost
Nabízíme
platová třída 11, po zaučení a po samostatném vedení případů tř. 12
po osvědčení osobní hodnocení
5 týdnů dovolené
5 dní sick days
pružná pracovní doba
odborné vzdělávání
příspěvek na penzijní pojištění
stravenky
přátelské a podporující pracovní prostředí
zázemí stabilní organizace
Náplň práce
Vysoce odborná práce ve smyslu zákona č. 257/2000 Sb., o Probační a mediační službě, komunikace s OČTŘ, spolupráce se státním a neziskovým sektorem.
Další informace
Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte do 27.04.2021 na e-mail: jmottlova@pms.justice.cz.
Kontakt
PhDr. Jana Mottlová, Ph.D., tel 778 530 357,  jmottlova@pms.justice.cz
Nástup dle dohody

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

Další kontakty

Chystáme pro vás nový web.

Přecházíme na nový vizuální styl.

Již brzy.

Nyní budete přesměrování zpět.