Na tomto místě uvádíme aktuální přehled všech nabízených pracovních míst v Probační a mediační službě (dále jen PMS).

Základní kvalifikační předpoklady uchazečů a přehled činností, které jsou předmětem výkonu činnosti úředníků a asistentů PMS jsou uvedeny v zákoně o PMS ZÁKON 257/2000 Sb.

Platové zařazení dle přílohy č. 1 nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - bližší informace jsou sdělovány při případném výběrovém řízení.

Uchazeči, kteří jsou přijímáni do pracovního poměru PMS výhledově na dobu neurčitou (tedy ne jako zástup za mateřskou dovolenou), jsou vždy na počátku pracovního vztahu přijímáni na dobu určitou. Změna pracovní smlouvy na dobu neurčitou nastává až po absolvování povinného vzdělávacího kursu a následném úspěšném splnění zkoušky.

V případě, že uchazeč získal požadované magisterské vzdělání humanitního směru v zahraničí pro funkci úředníka PMS, je předpokladem k zařazení do výběrového řízení nostrifikace (osvědčení o srovnatelnosti vzdělání). Toto osvědčení vydávají vysoké školy, které učí stejné či obdobné obory, jako je posuzovaný obor (blíže viz. §§ 89 a 90 zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách).

PMS neregistruje uchazeče o zaměstnání jinak, než v souvislostí s přímým přihlášením se na konkrétní výběrové řízení.

PMS podporuje rovnost mužů a žen a diverzitu v rozhodovacích pozicích. Z tohoto důvodu vítáme zájem žadatelek a žadatelů z různých skupin obyvatel.

Probační a mediační služba vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

Asistent – pracovník v oddělení elektronického monitorovacího systému (EMS) pro západočeský soudní
pracoviště Sokolov
Náplň práce
výkon činností asistenta PMS daných zákonem č. 257/2000 Sb., o Probační a mediační službě, tj. práce s pachateli a oběťmi trestných činů, vedení a kontrola pachatelů v rámci výkonu alternativních trestů, zajištění probačních činností v kontextu trestního řízení
specializace na zajištění provozu elektronického monitorovacího systému (dále jen EMS) v soudním kraji
součinnost s justičními partnery, orgány činnými v trestním řízení a dalšími institucemi v rámci zajištění agendy EMS
zakládání a editování údajů monitorované osoby v informačních systémech
nastavení parametrů monitorovacího programu u monitorované osoby (pachatele)
cílové zaměření a nastavení parametrů fungování EMS, činnosti spojené s instalací a deinstalací koncového zařízení v místě bydliště klienta
 párování koncového zařízení s monitorovanou osobou
řešení bezpečnostních a provozních incidentů EMS ve spolupráci s příslušným vedoucím
Požadujeme
středoškolské studium s maturitou humanitního směru - asistent
věk nad 21 let
bezúhonnost
vysoké pracovní nasazení a flexibilitu
ochota pracovat v pohotovostním režimu o víkendech
řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)
ochotu cestovat
pozitivní vztah k technice
uživatelskou znalost MS Office, Word, Excel, Power Point
schopnost pracovat v týmu
zodpovědný a pečlivý přístup k práci
odolnost vůči stresu
ochotu vzdělávat se
Nabízíme
pracovní úvazek HPP
platová třída 9. (asistent), dle přílohy č. 4 nařízení vlády č. 564/2006
rizikový příplatek
práci na dobu určitou (zástup za MD prosinec 2022), po úspěšném absolvování 3 měsíční zkušební doby a úspěšném absolvování kvalifikačního vzdělávacího kurzu
předpokládaný nástup dle dohody, nejpozději 1.5.2021
zařazení do specializačního a dalšího odborného vzdělávání
5 týdnů dovolené
5 dnů zdravotního volna
stravenky
přátelské a podporující pracovní prostředí
zázemí stabilní organizace
Další informace
Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem a souhlasem se zpracováním osobních údajů dle z.č. 101/2000 Sb., zasílejte nejpozději do 05.02.2021 na email mnovy@pms.justice.cz nebo na adresu střediska PMS Plzeň, Edvarda Beneše 1, 301 00 Plzeň a do předmětu uveďte VŘ – Probační asistent, pracovník v oddělení EMS
Nástup 01.05.2021 nebo dle dohody
Kontakt
Mgr. Michael Nový
Edvarda Beneše 1
301 00 Plzeň
607066450

Právník Praha
na dobu neurčitou
Náplň práce
všeobecná právní agenda organizační složky státu
řešení externích smluvních vztahů
právní podpora v oblasti veřejných zakázek - spolupráce s administrátory veřejných zakázek
spolupráce na tvorbě vnitřních procesně-právních postupů
právní podpora jednotlivých pracovišť (zejména občanské, pracovní, správní a trestní právo)
Požadujeme
ukončené VŠ magisterské studium českého práva
bezúhonnost
komunikativnost, pečlivost
předchozí právní praxe (zejm. zkušenosti se zadáváním veřejných zakázek) výhodou nikoliv nutností
Nabízíme
příjemné přátelské a podporující pracovní prostředí v centru Prahy
zajímavou a různorodou pracovní náplň
možnost seberealizace a odborného růstu
zajímavé finanční ohodnocení
pracovní poměr na dobu neurčitou
5 dní sick days + 1 den studijní volno
Značná flexibilita v rámci pružné pracovní doby
možnost odborného vzdělávání
stravenky
další zajímavé finanční i nefinanční benefity
stabilní zázemí státní organizace
Strukturovaný životopis s datem možného nástupu a souhlasem se zpracováním osobním údajů zasílejte nejpozději do 13.1.2021. na tbrodova@pms.justice.cz
Nástup ihned nebo dle dohody
Kontakt
Ing. Taťána Brodová
Senovážné náměstí 995/1, 11000 Praha 1
+420 261 002 533

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Organizování a vykonávání dohledu nad obviněným, kontrola výkonu trestů nespojených s odnětím svobody, včetně uložených…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

Další kontakty

Chystáme pro vás nový web.

Přecházíme na nový vizuální styl.

Již brzy.

Nyní budete přesměrování zpět.