Na tomto místě uvádíme aktuální přehled všech nabízených pracovních míst v Probační a mediační službě (dále jen PMS).

Základní kvalifikační předpoklady uchazečů a přehled činností, které jsou předmětem výkonu činnosti úředníků a asistentů PMS jsou uvedeny v zákoně o PMS ZÁKON 257/2000 Sb.

Platové zařazení dle přílohy č. 2 nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - bližší informace jsou sdělovány při případném výběrovém řízení.

Uchazeči, kteří jsou přijímáni do pracovního poměru PMS výhledově na dobu neurčitou (tedy ne jako zástup za mateřskou dovolenou), jsou vždy na počátku pracovního vztahu přijímáni na dobu určitou. Změna pracovní smlouvy na dobu neurčitou nastává až po absolvování povinného vzdělávacího kursu a následném úspěšném splnění zkoušky.

V případě, že uchazeč získal požadované magisterské vzdělání humanitního směru v zahraničí pro funkci úředníka PMS, je předpokladem k zařazení do výběrového řízení nostrifikace (osvědčení o srovnatelnosti vzdělání). Toto osvědčení vydávají vysoké školy, které učí stejné či obdobné obory, jako je posuzovaný obor (blíže viz. §§ 89 a 90 zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách).

PMS neregistruje uchazeče o zaměstnání jinak, než v souvislostí s přímým přihlášením se na konkrétní výběrové řízení.

PMS podporuje rovnost mužů a žen a diverzitu v rozhodovacích pozicích. Z tohoto důvodu vítáme zájem žadatelek a žadatelů z různých skupin obyvatel.

Probační a mediační služba vyhlašuje výběrové řízení na pozici:
Finanční účetní
Požadujeme
střední odborné vzdělání
praxe na obdobné pozici vítána
zodpovědnost
samostatnost
pečlivost
aktivní přístup
základní znalosti účetnictví výhodou
Náplň práce
evidence a účtování faktur, pokladny, pohledávek a závazků, bankovních výpisů
kontrola účtů
sestavování účetních výkazů
spolupráce při čtvrtletních a roční uzávěrce
Nabízíme
hlavní pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na neurčito
rozmanitou a zodpovědnou samostatnou práci
pružnou pracovní dobu
platovou třídu 10 (dle Přílohy č. 2 nařízení vlády č. 341/2017 Sb.), po zkušební době možnost osobního příplatku
5 týdnů dovolené, 5 dní zdravotního volna, 1 den studijního volna
stravenky
práci v centru Prahy
Další informace
Strukturovaný životopis s datem možného nástupu zasílejte do 30.4.2019 na e-mail tbrodova@pms.justice.cz
Nástup dle domluvy

Probační úředník PMS Kolín
Požadujeme
ukončené vysokoškolské magisterské studium humanitního směru
vysoké pracovní nasazení
flexibilitu
ochotu vzdělávat se
bezúhonnost
způsobilost k právním úkonům
znalost práce na PC
řidičský průkaz skupiny B
Nabízíme
platová třída 11, po zkušební době 12 (dle Přílohy č. 2 Nařízení vlády č. 341/2017 Sb.)
po osvědčení osobní hodnocení
5 týdnů dovolené
5 dní sick days
pružná pracovní doba
odborné vzdělávání
stravenky
přátelské a podporující pracovní prostředí
zázemí stabilní organizace
pracovní poměr na dobu určitou do května 2020 (zástup za mateřskou dovolenou)
pracovní místo na plný úvazek
Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte nejpozději do 13.05.2019 do 12:00 hod. na e-mail: herbenova@pms.justice.cz, nebo na adresu střediska PMS v Kolíně (Politických vězňů 109, 280 02 Kolín).
Výběrové řízení se bude konat dne 16. 5. 2019 od 9:00 hod. na středisku PMS Kolín.
Kontakt
Probační a mediační služba
Ing. Helena Erbenová
Politických vězňů 109
280 02 Kolín
Nástup možný od 15.07.2019 nebo dle domluvy

Probační úředník PMS Kladno
Požadujeme
flexibilitu
bezúhonnost
Nabízíme
stravenky
pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou dovolenou)
Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte nejpozději do 30.04.2019 na e-mail: esedlarikova@pms.justice.cz, nebo na adresu střediska PMS v Kladně (Nám. 17. Listopadu 2840, 272 01 Kladno).
Výběrové řízení se bude konat dne 06.05.2019 na středisku PMS Kladno.
Kontakt
Probační a mediační služba - středisko Kladno
Mgr. Eva Sedlaříková
Nám. 17. Listopadu 2840
272 01 Kladno
Nástup možný od 15.05.2019 nebo dle domluvy

Probační asistent PMS (pracovník v oddělení elektronického monitorovacího systému - EMS) Praha
Náplň práce
specializace na zajištění provozu elektronického monitorovacího systému v soudním kraji Praha a Středočeský soudní kraj
součinnost s justičními partnery, orgány činnými v trestním řízení a dalšími institucemi v rámci zajištění agendy EMS
zakládání a editování údajů monitorované osoby v informačních systémech
nastavení parametrů monitorovacího programu u monitorované osoby (pachatele)
cílové zaměření a nastavení parametrů fungování EMS, činnosti spojené s instalací a deinstalací koncového zařízení v místě bydliště klienta
párování koncového zařízení s monitorovanou osobou
řešení bezpečnostních a provozních incidentů EMS ve spolupráci s příslušným vedoucím případu
Požadujeme
ukončené středoškolské vzdělání
bezúhonnost
vysoké pracovní nasazení a flexibilitu
ochotu strpět práci v pohotovostním režimu o víkendech
řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)
ochotu cestovat
pozitivní vztah k technice
uživatelskou znalost MS Office, Word, Excel, Power Point
schopnost pracovat v týmu
zodpovědný a pečlivý přístup k práci
odolnost vůči stresu
technické dovednosti jsou vítány
Nabízíme
pracovní úvazek HPP
platová třída 9, po osvědčení ve zkušební době osobní ohodnocení
rizikový příplatek
zařazení do specializačního a dalšího odborného vzdělávání
5 dnů zdravotního volna
stravenky
pravidelné pracoviště:  Praha 10 - Vršovice
Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte nejpozději do 30.4.2019 na email:jmottlova@pms.justice.cz, nebo na adresu Probační a mediační služba Praha, Na Míčánkách 1497/2, 100 83  Praha 10,  do předmětu uveďte VŘ – Probační asistent, pracovník v oddělení EMS. Vybraní uchazeči budou pozváni k výběrovému řízení.
Kontakt
PhDr. Jana Mottlová, Ph.D., tel 778 530 357, jmottlova@pms.justice.cz

Finanční manažer projektu Na správnou cestu! II, Křehká šance II
Náplň práce
finanční řízení projektu
vedení projektového účetnictví
vedení a hlídání projektového rozpočtu
hlídání a evidence přímých a nepřímých nákladů projektu
evidence a archivace účetních dokladů
vypracovává finanční části monitorovacích zpráv, žádosti o platbu a žádosti o změnu rozpočtu
komunikuje s dodavateli o finančním plnění objednávek a zakázek
účastní se kontrol ze strany MPSV, komunikuje s auditorem
zpracování finančních tabulek a výkazů dle Ministerstva spravedlnosti
zpracování rozpočtových opatření
Požadujeme
středoškolské vzdělání (vysokoškolské výhodou)
znalost práce v Excelu – práce s daty, kontingenční tabulky, základní vzorce, atd.
organizační schopnosti
odolnost vůči stresu, časová flexibilita
znalost/praxe ve vedení účetnictví výhodou (nikoli podmínkou)
znalost/praxe s finančním řízením projektů financovaných z EU výhodou (nikoli podmínkou)
Nabízíme
úvazek 1,0 na základě pracovní smlouvy
práci na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou (nástup ihned/dle dohody)
pružnou pracovní dobu (pevný blok 10:00 – 13:00)
zajímavé platové ohodnocení
práci v mladém dynamickém kolektivu realizačního týmu projektového oddělení PMS
přátelské prostředí
stravenky
příspěvek na kulturní a sportovní potřeby
místo výkonu práce Praha
Strukturovaný životopis zasílejte nejpozději do 21.04.2019 včetně na e-mail: ajandova@pms.justice.cz.

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Organizování a vykonávání dohledu nad obviněným, kontrola výkonu trestů nespojených s odnětím svobody, včetně uložených…
Slovník pojmů
Kontakty

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

Další kontakty