Lektor programového centra – Praha

Náplň práce

realizace programů Programového centra a zpracování související administrativy, nastudování metodiky, účast na zaškolování, participace na přípravě běhu, realizace programů dle metodiky včetně realizace konzultací v místě bydliště, průběžné zpracování požadovaných písemných výstupů, vypracování průběžných a závěrečných zpráv

Požadované vzdělání

ukončené vysokoškolské vzdělání v oborech sociální práce, speciální pedagogika apod.

Požadované znalosti a dovednosti

dobrá znalost cílových skupin, se kterými se pracuje v Probační a mediační službě, minimálně 2 roky zkušenost s přímou prací s cílovými skupinami pro něž budou programová centra určena, zkušenost s prací s jednotlivcem, s uzavřenou skupinou, s rodinou, s blízkými klienta, schopnost rozeznat a řešit rizikové, problematické nebo krizové situace v práci s jednotlivcem nebo se skupinou, vysoká frustrační tolerance, důslednost, schopnost držet hranice, samostatnost, sebeřízení, sebereflexe, schopnost plánovat, spolupracovat s kolegy i v týmu, schopnost citlivého přístupu ke klientům a k jejich tématům a zároveň schopnost pojmenovat klientům i nepříjemné věci, řidičský průkaz sk. B, aktivní řidič, PC gramotnost a trestní bezúhonnost

Výhodou

znalost reálií života cílových skupin, jejich světů, čím žijí, o čem mluví, zkušenost s realizací probačního či resocializačního programů, ukončený psychoterapeutický výcvik nebo obdobně zaměřené kurzy nebo výcviky

Nabízíme

příjemné přátelské a podporující pracovní prostředí v centru Prahy, platová třída 12, rizikový příplatek, osobní příplatek (po zapracování), zajímavou a různorodou pracovní náplň, možnost podílet se na unikátních projektech, možnost seberealizace, práce na plný či zkrácený úvazek, značná flexibilita v rámci pružné pracovní doby, možnost odborného vzdělávání, příspěvek na stravování formou stravenek, 5 týdnů dovolené, 5 dní zdravotního volna, 1 den studijního volna, příspěvek na penzijní připojištění, další zajímavé finanční i nefinanční benefity, zázemí stabilní organizace.

Další informace

práce je vhodná i pro OZZ s docházením do úřadu.

Strukturovaný životopis s datem možného nástupu spolu s motivačním dopisem doručte nejpozději do 4.2.2022 na e-mail: mfrydrychova@pms.justice.cz. Termín výběrového řízení bude upřesněn.

Kontakt

Probační a mediační služba, Senovážné náměstí 995/1, Praha – Nové Město, Mgr. Kateřina Vojkůvková, tel.: 773 783 361, email: kvojkuvkova@pms.justice.cz.

Nástup možný ihned

doba určitá – po dobu trvání projektu Zpátky do života