cs

Běh se žlutou stužkou

„Naší vizí je společnost, která dává lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život.“ Yellow Ribbon Run 5. ročník.

Poběžíme v přírodě

Poběžíme tradiční štafetový běh. Děti si užijí samostatný běh a dětské hřiště v rámci doprovodného programu. Čeká Vás spousta zábavy hudební doprovod skvělé občerstvení… Běžecké úspěchy oslavíme na tradiční afterparty pod korunami stromů! Ambasadorem projektu je i letos Petr Čtvrtníčekherec, muzikant a především bubeník kapely Wsedě.

Yellow Ribbon Run (Běh se Žlutou Stužkou) se v Česku poprvé běžel v roce 2016. Cílem projektu je upozornit na problém obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí a jejich integrace do společnosti, vytvářet pracovní příležitosti pro lidi s trestní minulostí, propojovat je s širší komunitou, a tím přispívat k prevenci kriminality, snížení míry recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti. Iniciátorkou projektu je ředitelka Věznice Kuřim Gabriela Slováková. Žlutá stužka na dresech běžců je symbolem návratu z vězení na svobodu a úspěšného začlenění do společnosti. Je to symbol naděje na druhou šanci bývalých vězňů. Vychází z písně „Tie a Yellow Ribbon Round the Old Oak Tree“ Tonyho Orlanda. Yellow Ribbon Run spoluorganizují Vězeňská služba ČR, RUBIKON Centrum a Probační a mediační služba.  

Proč to děláme?

  • Každý si zaslouží druhou šanci.
  • Vyjít z vězení a začít fungovat sám je těžké.
  • Podporovat a motivovat funguje víc než kritizovat.
  • Všichni děláme chyby.
  • Všichni chceme žít v bezpečné společnosti.

Řídíme se mottem : „uteč předsudkům“ a „dej druhou šanci“.