informace ke stažení

Příběh

Mottem letošního PF Probační a mediační služby je přání ke šťastné plavbě rokem 2017. Kromě tradiční symboliky plavby, která odkazuje k cestě životem, respektive dalším rokem, má tento obrázek s názvem Cesta kapitána i symboliku specifickou. Ta poukazuje na náročnou cestu člověka propuštěného z vězení zpět do společnosti.

Autorem obrázku až z dalekého Singapuru je bývalý vězeň s uměleckým pseudonymem Razali, který podobně jako lidé propuštění z vězení v Česku řešil, jak dál se svým životem poté, co udělal chybu a odpykal si trest.

Na problematiku těžkostí, se kterými se setkávají lidé po propuštění z vězení, především však na jejich zaměstnávání v souvislosti s častými předsudky veřejnosti, upozorňuje projekt Yellow Ribbon Run (Běh se žlutou stužkou), který má svůj původ právě v Singapuru. Tam se  se za jedenáct ročníků podařilo vytvořit přes dva tisíce pracovních míst pro bývalé vězně a nová místa stále vznikají. My v Probační a mediační službě projekt podporujeme a rozhodli jsme se, že tento obrázek symbolizující naději pošleme dál, aby udělal radost i Vám. Pokud se budete chtít dozvědět, kde a jak se poběží běh se žlutou stužkou v Česku v roce 2017, nebo se sami budete chtít zapojit, podívejte se na stránky www.yellowribbon.cz.

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Ředitelství

Probační a mediační služba

Hybernská 18

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty