cs

Workshop pro pracovníky Norské nápravné služby

Minulý týden proběhl v rámci aktivit projektu Zpátky do života online workshop určený pro pracovníky Norské nápravné služby a další zahraniční partnery.

Program byl šitý na míru norským kolegům, kteří projevili zájem dozvědět se více o některých aspektech české probační praxe, čemuž jsme právě uspořádaným workshopem rádi vyšli vstříc. Kolegům z Norska a Ukrajiny jsme po obecném úvodu o probační praxi v České republice představili:

Předávání dobré praxe a čerpání inspirace ze zahraničí je nezbytným prvkem při naší snaze neustále zlepšovat fungování a práci Probační a mediační služby. To platí i pro naše zahraniční partnery a proto jsme rádi, když můžeme předat dál naše zkušenosti a poznatky. Ostatně důležitost vzájemné spolupráce shrnul ve svém úvodním slovu i Kim Ekhaugen – vedoucí zahraničního oddělení Norské nápravné služby: „Občas se musíme podívat za hranice, spolupracovat s dalšími zeměmi, abychom mohli rozvíjet sami sebe. Vždy je něco dalšího, co se můžeme naučit. Vezmete si trochu od toho, trochu od tamtoho a budete zkoumat, jak vše zapadá do vaší práce. Samozřejmě nemůžeme věci zcela okopírovat, ale můžeme se pokusit dobrou inspiraci upravit pro norské prostředí. Potřebujeme se učit jeden od druhého.“

Projekt Zpátky do života je financovaný Norskými fondy 2014-2021.

Střediska Praha, Praha - východ a Praha - západ změnila svoji adresu. Nově sídlí Na Míčánkách 1497/2A. Praha 10, 100 83.