cs

V Třebíči se setkali pracovníci působící v oblasti postpenitenciární péče

Setkání pracovníků působících v oblasti postpenitenciární péče

V Třebíči se ve čtvrtek 18. května 2023 již podruhé sešli zástupci subjektů spolupracujících v oblasti postpenitenciární péče. Setkání zorganizovali naši dlouhodobí spolupracovníci z organizace Al Paso Vysočina, která pracuje s osobami ve výkonu trestu odnětí svobody a s osobami vracejícími se po výkonu trestu do běžného života.

Společného jednání se zúčastnili zástupci všech středisek Probační a mediační služby kraje Vysočina. Na setkání dále vystoupili například Jiří Matuška, zástupce Kanceláře veřejného ochránce práv, Petr Novák, ředitel organizace Nová šance z Ostravy, která se zaměřuje na muže po výkonu trestu, zástupci RUBIKON Centra, webového portálu „Obase.cz“, třebíčská sociální kurátorka pro dospělé, vedoucí oddělení hmotné nouze UP v Třebíči a kaplan Věznice Světlá nad Sázavou. Mezi účastníky akce však byli i zástupci dalších organizací z celého regionu Vysočiny a Znojemska, a to jak z neziskového sektoru, tak i ze státních institucí. Nechyběli ani zástupci veřejné správy – místostarosta města Třebíč Pavel Franěk nebo starosta Moravských Budějovic Martin Ferdan. Aktivně se do diskuze zapojila také senátorka za Třebíčsko Hana Žáková.

Střediska Praha, Praha - východ a Praha - západ změnila svoji adresu. Nově sídlí Na Míčánkách 1497/2A. Praha 10, 100 83.