cs

Ředitelku Andreu Matouškovou přijal předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy

Nejvyšší soud

Oblasti, ve kterých je důležitá spolupráce mezi Probační a mediační službou a soudci diskutovala ve středu 23. února 2022 ředitelka Služby Andrea Matoušková s předsedou Nejvyššího soudu Petrem Angyalossym. Jednalo se zejména o nastavené spolupráci v oblasti ukládání a výkonu alternativních trestů, nad jejichž výkonem má Probační a mediační služba dohled.

Paní ředitelka mi také doplnila informace o programových centrech Probační a mediační služby a v této souvislosti jsme řešili také agendu podmíněného propuštění a nového, v České republice zatím ojedinělého, probačního domu, který vzniká v Písku,“ uvedl Petr Angyalossy, předseda Nejvyššího soudu.

Soudci jsou našimi důležitými partnery v rámci spolupráce v oblasti ukládání a výkonu alternativních trestů. S panem předsedou jsme řešili také současnou implementaci novely Zákona 220/2021 Sb. Dotkli jsme se i naší zkušenosti s využíváním elektronického monitoringu a aktuální situace při ukládání trestu domácího vězení,“ doplnila Andrea Matoušková, ředitelka Probační a mediační služby.

MgA. Martin Bačkovský, tiskový mluvčí Probační a mediační služby
Mgr. Petr Tomíček, vedoucí oddělení styku s veřejností, Nejvyšší soud

Střediska Praha, Praha - východ a Praha - západ změnila svoji adresu. Nově sídlí Na Míčánkách 1497/2A. Praha 10, 100 83.