cs

Probační a mediační služba se zapojila do Týdne restorativní justice

Týden restorativní justice

Třetí listopadový týden už od roku 1996 patří restorativní justici. K akci Týden restorativní justice, které se každoročně účastní desítky organizací z celého světa, se letos připojila také Probační a mediační služba. Ta se v české justici významně podílí na uvedení restorativních principů do praxe.

V rámci doprovodného programu mezinárodního Týdne restorativní justice dala Probační a mediační služba zájemcům možnost setkat se s terénními pracovníky Služby přímo v ulicích největších měst republiky. V Praze, v Brně i v Ostravě se mohli kolemjdoucí od našich kolegů dozvědět, co tento moderní koncept trestněprávní politiky obnáší. Zároveň si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak takové narovnání vlastně probíhá – symbolicky prostřednictvím pomačkaného papíru.  

Děkujeme všem účastníkům, kteří si na nás našli chvilku, a stejně tak děkujeme našim kolegům ze středisek Probační a mediační služby za jejich nasazení v terénu.

Střediska Praha, Praha - východ a Praha - západ změnila svoji adresu. Nově sídlí Na Míčánkách 1497/2A. Praha 10, 100 83.