cs

Pracovníci Probační a mediační služby se zúčastnili projekcí filmu Manželé Stodolovi

Promítání filmu Manželé Stodolovi v Brně

Před koncem února vstoupil do kin film Manželé Stodolovi, který je inspirovaný jedním z nejhrůznějších zločinů v dějinách české kriminalistiky. V rámci projekcí v kinech po České republice se uskutečnilo také několik odborných besed se zástupci Probační a mediační služby. Jejich cílem bylo předat informace, kam se mohou obrátit oběti trestných činů, jak Služba s oběťmi pracuje a jaké další partnery v této pomoci má. Takové diskuze se v březnu uskutečnily například v Přešticích, Kroměříži nebo Brně.

V kině v Kroměříži besedu společně vedly Mgr. Hana Formánková, vedoucí střediska Uherské Hradiště, a Mgr. Lenka Schindlerová, pověřená vedoucí střediska Kroměříž. Diváci na úvod získali informace o činnosti Probační a mediační služby, zejména s ohledem na práci s obětmi trestných činů nebo mediaci v trestním řízení. Po promítání měli zájemci možnost doptat se na další informace a sdílet své dojmy z filmu.

Diskuzi v Brně moderovala psycholožka Mgr. Eva Vášová, Ph.D. a za Probační a mediační službu se jí zúčastnil Mgr. Tomáš Řihák, vedoucí střediska Brno. Po úvodním představení činnosti Probační a mediační služby následovaly otázky doktorky Vášové a publika. Diskutovala se například následující témata: Jak probíhá trest domácího vězení? Jak dlouho trvá dohled probačního úředníka a v čem spočívá? Co je to mediace a jak probíhá, jak často se mediace využívá? Jak získávají odsouzení z věznice příslib zaměstnání na svobodě. Jak probíhá šetření v místě bydliště? Jak vyhodnocujeme možná rizika selhání pachatele při stanovisku k podmíněnému propuštění?

Děkujeme za možnost diskutovat s veřejností o velice důležitém tématu.