cs

Rada Evropy uspořádala další konferenci ředitelů probačních a vězeňských služeb

Konference ředitelů probačních a vězeňských služeb

Ve dnech 19. – 22. 9. 2021 se na portugalském ostrově Madeira konala mezinárodní konference ředitelů probačních a vězeňských služeb. Na setkání, které pravidelně pořádá Rada Evropy, nechyběla ani ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková v doprovodu náměstkyně pro probaci a mediaci Kateřiny Šlesingerové.

Letošní konference nesla název „Gaining an Edge over the Pandemic“ a byla v první řadě věnována vlivu pandemie COVID-19 na duševní zdraví pachatelů a zaměstnanců probačních a vězeňských služeb. Mezi další témata setkání patřilo také zacházení s pachateli sexuálně motivovaných trestných činů a budoucnost výkonu trestu v době plně rozvinuté umělé inteligence. Konference byla tradičně zahájena uvítací recepcí, na níž se zástupkyně Probační a mediační služby setkaly mj. s reprezentanty slovinské, chorvatské, belgické i švédské probační služby a generálním tajemníkem CEP Willemem van der Brugge.

Loňský ročník konference proběhl kvůli pandemii pouze online formou, pro účastníky se tedy jednalo o setkání se zahraničními kolegy po dvouleté pauze. „Veškeré přednášky a workshopy na konferenci ředitelů probačních a vězeňských služeb jsou vždy velmi podnětné. Neméně významným přínosem jsou pro nás ale i osobní setkání s řadou našich zahraničních kolegyň a kolegů. Jsme rádi, že jsme se s nimi mohli opět setkat a  vzájemně sdílet naše zkušenosti. Děkujeme za pozvání,“ řekla o konferenci ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Další fotografie z konference naleznete na našem Facebooku.