cs

Město Náchod má první probační strom a pamětní kámen

Odhalení pamětního kamene - Náchod

Velmi dobré partnerské vztahy mezi Probační a mediační službou a městem Náchod nám umožnily zasadit loni v listopadu první probační strom v parku před budovou Okresního soudu, kde sídlí také naše středisko. V úterý 14. 6. 2022 jsme společně slavnostně odhalili pamětní kámen, který připomíná nejen naši dobrou spolupráci a práci s pachateli a oběťmi trestné činnosti, ale i naše výročí působení dvaceti let v trestní justici.

Náš první probační strom se má čile k růstu, což je velmi symbolické, protože stejně tak zdravě roste profesionální prací naše Služba. V Náchodě zároveň cítíme velkou podporu naší činnosti od samotného města a dalších složek a partnerů, zejména tedy Okresního soudu Náchod a Okresního státního zastupitelství Náchod, ale i Policie ČR – územního odboru Náchod. Zástupci těchto institucí se proto také zúčastnili slavnostního odhalení našeho vůbec prvního probačního kamene, na který jsme patřičně hrdí.

„Probační a mediační služba je důležitou organizací, která v našem města zajišťuje velmi potřebný dohled nad výkonem alternativních trestů, ale stará se také o oběti trestných činů. Jsem rád, že právě v našem městě máme tak zapálené profesionály na místním středisku. Velice rád jsem přijal nápad umístit ve městě pamětní kámen a zasadit první probační strom v republice,“ uvedl Jan Birke, starosta Náchoda.

Otevřené a kvalitní partnerství s jednotlivými městy, ve kterých poskytujeme naše služby, je pro naši činnost velmi důležité. V Náchodě cítíme velkou podporu a je zde vidět opravdu dobrá spolupráce mezi námi, městem a dalšími složkami justice. Symbol stromu a kamene bychom rádi nabídli i dalším městům, a tak doufám, že se tento symbolický projekt rozšíří po celé zemi a bude vždy upozorňovat a připomínat naši práci,“ doplnila Andrea Matoušková, ředitelka Probační a mediační služby.