cs

Festival na ulici přiblížil návštěvníkům život lidí bez domova

Festival na ulici

„Všechno jde, když se chce.“ Každý už se určitě někdy v životě setkal s tím, že když o něco hodně usiloval, nakonec to dobře dopadlo. Tohle však automaticky nefunguje u lidí bez domova. Dokonce tohle rčení pro ně může být docela frustrující.

Bořit mýty a předsudky měla za cíl akce Festival na ulici, která se uskutečnila v Trutnově 4. října 2023 a v rámci níž instituce, úřady a poskytovatelé služeb hravou formou seznamovaly veřejnost s problematikou bezdomovectví. Návštěvníci si mohli zahrát hru „Člověče, nevzdávej se“, při které měli možnost zkusit, jaké to je čelit okolnostem a situacím, které nemohou ovlivnit; dále si mohli vyzkoušet udělat nákup za 200 Kč nebo obtěžkat batoh, který lidé bez domova celé dny nosí při sobě, aby předešli ztrátě toho nejpotřebnějšího.

Součástí této celodenní akce, do které se aktivně zapojilo také středisko Trutnov, byla výstava Neviditelné příběhy – příběhy lidí bez přístřeší z Trutnovska, moderovaný rozhovor s panem Václavem (člověk se zkušeností s životem na ulici, průvodce z Pragulic) a autorské čtení a diskuse s Petrem Friedmannem – Příběhy (z) ulice.

Videoreportáž z Festivalu na ulici

Střediska Praha, Praha - východ a Praha - západ změnila svoji adresu. Nově sídlí Na Míčánkách 1497/2A. Praha 10, 100 83.