Krajský vedoucí Probační a mediační služby středočeského soudního kraje

Stručná náplň práce

Odpovědnost za řízení a výkon probace a mediace v regionu, odborné a provozní řízení středisek v regionu, personální řízení (zodpovědnost za výběrová řízení v kraji, návrhy na změny nenárokových součástí platu a odměn, rozvoj lidských zdrojů v regionu), kontrola dodržování metodických standardů a vnitřních norem, spolupráce s relevantními partnery na úrovni regionu (orgány činné v trestním řízení, sociální kurátoři, poskytovatelé služeb apod.), vyřizování stížností na vedoucí podřízených středisek

Spolupráce na tvorbě systému rozvoje Probační a mediační služby, pracovník/pracovnice ředitelství Služby se podílí na tvorbě a rozvoji probace a mediace, spolupracuje na vytváření plánů a koncepcí trestní politiky v oblasti výkonu alternativních trestů, podpory desistence a implementace restorativních přístupů

Odpovědnost za strategii rozvoje probace a mediace v regionu, analýza údajů a dat o činnosti středisek v regionu, strategické plánování pro region, spolupráce na koncepčních a strategických materiálech Služby

Požadované vzdělání

ukončené vysokoškolské magisterské studium humanitního směru.

Požadované znalosti a dovednosti

alespoň 5 let praxe u PMS, z toho minimálně 3 roky jako probační úředník, manažerská zkušenost min. 3 roky zahrnující např. řízení lidí, pracovních týmů, projektů atp., trestní bezúhonnost, čisté lustrační osvědčení, způsobilost k právním úkonům, samostatnost a organizační schopnosti, dovednost týmové spolupráce, důslednost, spolehlivost, praktická zkušenost s hodnocením pracovníků a zvyšování jejich pracovní motivace, reprezentativní vystupování, komunikační dovednosti, vysoké pracovní nasazení, flexibilita, ochota vzdělávat se, znalost anglického jazyka (schopnost prezentovat činnost Služby na zahraničních setkáních), řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič), znalost práce na PC – uživatelská úroveň (Word, Excel, Internet).

Nabízíme

zázemí stabilní organizace a součást vedení, platová třída 13, osobní příplatek, příplatek za vedení, zvláštní příplatek, pružná pracovní doba, odborné vzdělávání, příspěvek na stravování formou stravenek, přátelské a podporující pracovní prostředí, 5 týdnů dovolené, 5 dní zdravotního volna, 1 den studijního volna, příspěvek na penzijní připojištění, zajímavou práci s příležitostí úzkého kontaktu s renomovanými právními a dalšími experty ČR a zahraničními spolupracovníky, pracovní výjezdy do zahraničí podle možností.

Místo výkonu

dle dohody v lokaci středočeského soudního kraje.

Další informace

Pro zařazení do VŘ připojte:

a) strukturovaný životopis včetně podkladů mapujících rozvoj kompetencí potřebných v oblasti probace a mediace, b) motivační dopis, c) písemně zpracovanou představu rozvoje probace a mediace ve středočeském soudním kraji v rozsahu 5-8 normostran

Požadované materiály doručte nejpozději dne 01.06.2022 do 12:00 hodin na níže uvedený kontakt.

Pozvaní kandidáti u ústního pohovoru své předložené materiály rozvinou a doplní.

Termín pohovoru bude upřesněn.

Kontakt

Probační a mediační služba/ředitelství, Senovážné náměstí 995/1, 110 00 Praha1, Ing. Kristýna Vyvadilová, tel.: 778 751 568, email: kvyvadilova@pms.justice.cz.

Nástup

01.07.2022