Napsali o nás

Výtržníci uhradili způsobenou škodu Žďáru nad Sázavou

Publikováno: 27.05.2021

Počátkem ledna letošního přijali policisté oznámení o třech mužích, kteří se nacházeli na ulici Strojírenská ve Žďáru nad Sázavou a dopouštěli se výtržností. Mimo jiné poškodili elektrorozvaděč veřejného osvětlení a zaparkované vozidlo.
Do lokality vyjela policejní hlídka a dále zde zasahovali také městští strážníci. “ Na místo vyslána hlídka a zároveň stálou službou telefonicky informován správce veřejného osvětlení, který přijel na místo a rozvaděč zajistil. Hlídka MP na žádost OO PČR převezla jednoho z pachatelů na OO PČR,“ uvedl velitel městské policie Martin Kunc.
Tři muže, dva ve věku jednadvacet a jednoho ve věku dvaadvacet let, policisté zajistili a následně všichni skončili na policejní služebně.
Způsobená škoda byla vyčíslena na částku přes třicet tisíc korun.
„Všem třem mužům policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Pachatelé skrz Probační a mediační službu oslovili město s nabídkou smírného řešení v podobě náhradě škody, kterou rada města akceptovala.
„Pachatelé uznali svoji vinu a svůj skutek chtějí tímto vypořádáním napravit. Smírné řešení, které je v nastalé situaci výhodné pro obě strany považujeme za vhodné. Pokud to bude možné, budeme takto postupovat i nadále,“ řekl starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Online - obcasnik.eu

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty

 

Chystáme pro vás nový web.


Přecházíme na nový vizuální styl.


Již brzy.

 

Nyní budete přesměrování zpět.