Napsali o nás

Věznici doplní dětský koutek

Publikováno: 19.06.2018


Místnost, kterou využívají v Opavě odsouzení muži i ženy pro návštěvy svých blízkých, by mohla projít proměnou. Díky iniciativě Barbory Leskové z Probační a mediační služby v rámci projektu „Křehká šance II“ a díky studentům Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě by místnost mohl doplnit potřebný dětský koutek.

Jedná se o kulturní místnost specializovaného oddílu věznice na Olomoucké ulici, kde odsouzení muži pod speciálním vedením pracují na léčbě svých závislostí. O víkendech je místnost využívána pro návštěvy jak mužů, tak žen. Dětský koutek by měl být právě zde, jelikož místnost je dostatečně velká. Zadání přitom není vůbec jednoduché. Vymyslet snadno složitelný koutek, kde si při návštěvě svých rodičů budou moci hrát děti různého věku. V současnosti je zde pouze skříň s hračkami a žíněnka na podlaze. Studenti průmyslovky tak letos v lednu vypracovali několik návrhů, které představili odborným pracovníkům věznice. „Byl vybrán jeden výsledný návrh, ale byly použity také dílčí prvky z jiných. Výsledný koncept se setkal s pozitivním ohlasem ze strany věznice a k samotné realizaci by mělo dojít v řádech měsíců,“ říká Barbora Lesková z Probační a mediační služby.
Na jednotlivých návrzích dělal tým pedagogů a zejména studenti třetího ročníku umělecké a průmyslové školy. A jak je to v opavské věznici s dětmi celkově? Odsouzení mohou telefonovat příbuzným a odesílat a přijímat korespondenci bez omezení. Co se týče osobního kontaktu s dětmi, tak vzhledem k faktu, že v Opavě není specializovaný oddíl pro matky s dětmi, jediný kontakt je prostřednictvím návštěv. Ty tedy možná budou příjemnější právě díky dětskému koutku.

REGION OPAVSKO str. 3 Publicistika (pav)

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Organizování a vykonávání dohledu nad obviněným, kontrola výkonu trestů nespojených s odnětím svobody, včetně uložených…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty