Napsali o nás

Tým pro mládež v okrese Šumperk obnovil svou činnost

Publikováno: 10.02.2020

Region Šumperk je jedním z 10 soudních okresů v České republice, ve kterých se realizuje projekt Probační a mediační služby ČR "Na správnou cestu! II". V rámci projektu mimo jiné pracují Týmy pro mládež, které si kladou za cíl vytvářet aktivity zaměřené na posílení prevence kriminality mládeže s přímým dopadem na každodenní praxi.
Díky zastoupení místních orgánů činných v trestním řízení, stejně jako organizací pracujících s ohroženými dětmi a mládeží, kladou důraz na konkrétní potřeby a specifika jednotlivých regionů.
Historicky Tým pro mládež v soudním okrese Šumperk působí řadu let, zastoupené subjekty se pravidelně scházely, činily tak ale nad rámec svých pracovních povinností. Přijatá opatření nebylo možné vždy realizovat, zejména z důvodů časové náročnosti. V roce 2018 se podařilo vytvořit místo koordinátora, který se aktivitám a vedení Týmu mohl věnovat na plný úvazek. Z důvodu nemoci koordinátorka činnost již po půl roce ukončila a práce Týmu pro mládež utichla.
Od loňského roku má TM v Šumperku novou koordinátorku. Ta navázala na práci své předchůdkyně a činnost Týmu se opět rozvíjí. Tým pro mládež v Šumperku se v nadcházejícím období chce zaměřit především na problematiku zaměstnávání mladistvých, činnost v oblasti prevence a nabídky volnočasových aktivit pro děti a mládež.
Projekt „Na správnou cestu! II“ navazuje na úspěšný pilotní projekt Probační a mediační služby v letech 2012-2015. Je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Online zabreh.cz (Regionální zrávy)

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Organizování a vykonávání dohledu nad obviněným, kontrola výkonu trestů nespojených s odnětím svobody, včetně uložených…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty