Napsali o nás

Protiprávní jednání mládeže na Mostecku

Publikováno: 28.06.2017

V úterý 27. 6. 2017 se v prostorách Probační a mediační služby v Mostě uskutečnilo setkání pracovníků z oblasti justice, bezpečnosti a sociálně právní ochrany dětí. Obnovené jednání navazuje na tradici setkávání Týmu pro mládež v rámci Systému včasné intervence, které probíhalo na Mostecku před několika lety.

Společným tématem se stala mládež, která je v konfliktu se zákonem. Setkání iniciovala Probační a mediační služba.
Cílem setkání bylo nastavení spolupráce institucí pracujících s dětmi a mládeží, která se dopouští protiprávního jednání. Řada oslovených aktérů tuto iniciativu, která vznikla na základě mapování potřeb sítě pro rodiny s dětmi v Mostě a v Litvínově, uvítala.

Jednání se vedle probačních pracovníků zúčastnili i zástupci Okresního soudu v Mostě, Okresního státního zastupitelství v Mostě, Policie ČR a zástupci orgánů sociálně právní ochrany dětí z Mostu a Litvínova. Došlo k nastavení pravidel vzájemné komunikace a vydefinování dalších témat, která se týkají práce s mládeží. Účastníci se dohodli na pružnější komunikaci v situaci, kdy dochází k závažným změnám v rodinách. „V rámci diskuse účastníci řešili možnosti účinné intervence u jednotlivých případů. Dle jejich závažnosti mohou být na tým přizváni i odborníci z jiných oblastí, kteří si práci s mladistvými věnují“ uvedla vedoucí střediska Mgr. Marie Jarolímová.

Další setkání týmu, které bude putovní, se uskuteční koncem roku 2017. Hostitelem tentokrát bude litvínovský sociální odbor.

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty