Napsali o nás

Poradna pro oběti trestného činu nabízí pomoc pro občany města Ostravy a okolí

Publikováno: 15.01.2018

Stali jste se obětí trestného činu a nevíte si rady, jak dále postupovat, na koho se obrátit a co v takové situaci dělat?

Nerozumíte tomu, co se od vás očekává, jak probíhá trestní řízení, jaká jsou vaše práva?

Pro občany města Ostravy a blízkého okolí nabízí své služby Poradna pro oběti trestného činu v rámci Probační a mediační služby ČR. Poradce vás vyslechne, zjistí, jaké jsou vaše potřeby, očekávání, jak vnímáte svou situaci. Úkolem poradce je vysvětlit vám, jaká jsou vaše práva, jak podat trestní oznámení, co obnáší trestní řízení či jakým způsobem se můžete domoci náhrady škody. Pomoc se však nezaměřuje jen na právní oblast, neboť trestný čin poznamená často i psychiku člověka. Proto vám poradna nabízí i pomoc s vyrovnáním se s následky trestného činu na váš život.

Služba je pro zájemce poskytována anonymně a bezplatně v Ostravě na ulici Poděbradova 1223/61B (poblíž zastávky tramvaje Důl Jindřich a trolejbusové zastávky Konzervatoř). Poradna je pro klienty otevřena: v pondělí od 10 do 16 hodin, v úterý a ve středu od 9 do 12 hodin. Poradnu můžete kontaktovat od pondělí do pátku také mimo poradenské hodiny na tel. 727 940 151 nebo e-mailem na adresu: mailto:pmsostrava@gmail.com.

Poradna pro oběti je zřízena a vykonává svou činnost v rámci projektu „Proč zrovna Já? II“, který je financován z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR.

O autorovi: Mgr. Tomáš Zmija poradce pro oběti projektu „Proč zrovna já? II.“ Probační a mediační služba

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty