Napsali o nás

Pomáhají obětem

Publikováno: 27.10.2017

Klatovsko – Pomoc obětem trestných činů – to bylo hlavní téma Dne mediace, který se konal ve středisku Probační a mediační služby (PMS) v Klatovech. Zúčastnili se ho zaměstnanci Policie ČR, státního zastupitelství, okresního soudu, neziskových organizací i sociálních odborů městských úřadů z regionu.
„Účastníci setkání byli mj. seznámeni s projektem Proč zrovna já? II, v jehož rámci byla při středisku PMS v Klatovech zřízena poradna pro oběti trestných činů, která již od dubna 2017 nabízí obětem v regionu nejen psychosociální péči a poradenství při vyrovnávání se s dopady trestných činů, ale i základní právní informace týkající se například práv obětí či orientace v trestním řízení. Klienti rovněž oceňují podporu při získávání peněžité pomoci určené obětem trestných činů, vyplácené Ministerstvem spravedlnosti ČR,“ informovala vedoucí klatovského střediska PMS Jana Fremundová.
Dodala, že poradkyně v roli zmocněnce často rovněž doprovází klienty například na policii, státní zastupitelství, k soudu, do zdravotnických zařízení, na úřady státní správy apod. Všechny tyto služby jsou poskytovány anonymně a zdarma.
Poradna sídlí v budově soudu v Dukelské ulici v Klatovech a má poradenské hodiny pro veřejnost v pondělí od 11 do 14 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin. Poradkyni pro oběti trestných činů, Petru Pavlíkovou, je ale možné kontaktovat i mimo uvedené dny, a to na telefonu 725 807 231 nebo na emailu pavlikova. pms @gmail.com.
„V rámci Dne mediace byla pracovníkům v sociálních službách nabídnuta také možnost dalšího bezplatného vzdělávání zaměřeného na problematiku obětí trestných činů. Opakovaně byla zdůrazněna efektivita a přínos mediace pro oběti i poškozené, což bylo doloženo dvěma příklady,“ dodala zástupkyně vedoucí klatovské probační služby Martina Mazancová.

Klatovský deník str. 3 Region/zpravodajství (ki)

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty