Napsali o nás

Píseckým seniorům pomůže poradna

Publikováno: 10.04.2018

Písecké Městské středisko sociálních služeb navázalo v rámci projektu „Proč zrovna já“ spolupráci s Probační a mediační službou České republiky, která mimo jiné provozuje poradnu pro oběti trestných činů. Její služby nabízí nově seniorům.
„Vzhledem k tomu, že právě starší lidé jsou velmi zranitelnou skupinou obyvatel, mohou se v případě potřeby kdykoliv na poradnu obrátit. Zdarma a anonymně jim bude poskytnuta rada i pomoc při řešení problémů, případně také doprovod na příslušné instituce,“ uvedla mluvčí písecké radnice Irena Malotová. Senioři v nouzi se mohou s poradkyní setkat buď přímo v sídle Probační a mediační služby Písek, v budově Městského střediska sociálních služeb anebo dle domluvy i v bydlišti klienta.
„Mnohé oběti trestných činů řeší základní dilema, zda podat trestní oznámení. Důvodem rozpaků mohou být různé obavy z průběhu a náročnosti trestního řízení, stud i neznalost svých práv. A právě proto naše středisko podporuje prevenci i konkrétní pomoc zejména seniorům, kteří jsou v tomto směru nejzranitelnější a často nemají odvahu nebo možnosti svoje případné problémy řešit,“ uvedla Marcela Průšová, ředitelka píseckého Městského střediska sociálních služeb.
Poradna nabízí také pomoc například účastníkům dopravních nehod, lidem, kteří byli okradeni, nebo těm, kteří jsou vystaveni domácímu násilí nebo psychickému teroru. „Služba je i pro ty, kdo byli podvedeni takzvanými šmejdy a pod nátlakem zakoupili předražené zboží. Prostě pro všechny, jimž bylo nějakým způsobem ublíženo a nedokáží se sami bránit,“ uzavřela Průšová.

Právo str. 11 Jihozápadní Čechy (kal)

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty