Napsali o nás

Otevřeli poradnu pro oběti trestných činů

Publikováno: 15.05.2017

Šumperk – Obětem trestných činů bude nově v Šumperku pomáhat poradna Probační a mediační služby.
„O obviněného bývá postaráno, kdy je mu v případě nemajetnosti přidělen obhájce. Oběť ale často zůstává osamocená, neví na koho se obrátit a často nezná svá práva. Naším cílem je tuto nerovnováhu alespoň částečně napravit,“ komentuje otevření poradny její pracovník David Přichystal.
Lidé se mohou na poradnu obrátit s řadou problémů. Pracovníci jim například vysvětlí všechna jejich práva, poradí s náhradou škody či s odškodněním.
„Pomůžeme také s pochopením celého trestního řízení nebo můžeme doprovodit na jednání. Součástí služeb je i psychická podpora při zvládání svízelné životní situace, případně informace o dalších odborných službách,“ doplnil David Přichystal.
Poradna služby poskytuje anonymně a bezplatně. Využít je může každý, kdo se cítí být obětí trestného činu, nehledě na věk, pohlaví či způsobenou újmu. Sídlí v Nemocniční ulici v prvním patře budovy ministerstva zemědělství, vchod A.
Bez nutnosti objednání je otevřena v úterý od 8 do 11 hodin a ve čtvrtek od 13 do 16 hodin. Poradce lze kontaktovat také telefonicky na čísle 725 807 042 nebo přes e-mail, a to i mimo otevírací dobu.

Šumperský a jesenický deník str. 3 Šumpersko (hak)

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Organizování a vykonávání dohledu nad obviněným, kontrola výkonu trestů nespojených s odnětím svobody, včetně uložených…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Hybernská 18

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty