Napsali o nás

Oslavili kulatiny vysazením stromu

Publikováno: 19.11.2020

Probační a mediační služba (PMS) oslaví na začátku příštího roku 20 let své existence. Jedno z jejích středisek funguje také při Okresním soudu v Náchodě. Kulaté narozeniny se rozhodly jeho pracovnice oslavit výsadbou stromu.
Nový javor vysadili před budovou soudu, kde mediační služba sídlí. I díky tomu, že zde v současné době město Náchod obnovuje park.
„Město Náchod dlouhodobě velmi dobře spolupracuje s kolegyněmi z PMS. Z osobního pohledu je pochopitelně lépe tyto služby nevyužívat, ale v případech, které se prostě běžně dějí, se máme kam s důvěrou obrátit. V minulosti jsme řešili společně celou řadu deliktů, nemusím chodit daleko, nezřídka je to třeba sprejerství mladistvých. Tato služba má proto dnes už svou nezastupitelnou roli v životě nejen našeho města,“ uvedl starosta Jan Birke (ČSSD).
S výsadbou stromu bylo počítáno během parkových úprav a následně jej doplní ještě informační tabulka, která bude připomínat toto výročí.
„Když se podíváme na symboliku tohoto stromu, tak javor posiluje otevřenost, poctivost, jeho energie tiší emoce a jeho listy připomínají otevřenou dlaň. Vše zmíněné zároveň symbolizuje a odráží pilíře naší práce. Energie javoru působí na dlouhověkost, a tak si dovolím popřát, aby nejen tento strom, ale i naše služba sloužila veřejnosti ještě řadu desítek let,“ uvedla před vysazením stromu za Probační a mediační službu Miroslava Hvězdová.
Hlavním úkolem PMS je zajišťování výkonu alternativních trestů, jakými je například trest obecně prospěšných prací, dohledy nad podmíněně odsouzenými a podmíněně propuštěnými, trest domácího vězení, trest zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce, a další činnosti směřující k urovnání konfliktu mezi obětí a pachatelem v rámci trestního řízení.

Právo - Severovýchodní Čechy; str. 11 (Zprávy / Politika) Autor: Ludmila Žlábková

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty

 

Chystáme pro vás nový web.


Přecházíme na nový vizuální styl.


Již brzy.

 

Nyní budete přesměrování zpět.