Napsali o nás

Online Konference ČESKO RESTORATIVNĚ

Publikováno: 30.03.2021

30. března 2021, se uskuteční online konference evropského projektu Restorative Justice: Strategies for Change, na níž bude představen dokument Strategie restorativní justice pro ČR.
Tento dokument je výsledkem dvouleté spolupráce teoretiků i praktiků české trestně právní oblasti a současně obsahuje konkrétní podněty a návrhy, které jsou zpracovány do několika strategických cílů, včetně návrhu konkrétních kroků k ukotvení restorativních principů do naší praxe.
Konference proběhne od 9.30 do 11:30 hodin prostřednictvím platformy ZOOM a odkaz k online připojení bude zaslán všem přihlášeným účastníkům konference spolu s podrobným programem. – stačí se jen přihlásit (zdarma) na odkazu https://forms.gle/NeJmXqtzjgdDQqVc8 nebo na e-mailu info@restorativni-justice.cz .
Účastníci budou mít možnost diskutovat se členy národní skupiny projektu Restorative Justice: Strategies for Change, kteří se dlouhodobě zasazují o rozvoj restorativní praxe a větší aplikaci restorativních programů, dalšími hosty a účastníky. Konference bude živě vysílána na YouTube a sociálních sítích – https://www.facebook.com/RestorativniJustice a https://www.facebook.com/probacka .
Tým projektu Restorative Justice: Strategies for Change ve složení – PhDr. Andrea Matoušková -Probační a mediační služba, JUDr. Petra Masopust Šachová, Ph.D. – Institut pro restorativní justici, z. s., PhDr. Jan Tomášek, Ph.D. – Institut pro kriminologii a sociální prevenci, plk. PhDr. Pavel Horák, Ph.D. – Vězeňská služba ČR a Mgr. Lukáš Dirga, Ph.D. – Ministerstvo spravedlnosti ČR uvítá diskusi i podněty advokátů pro konkrétní kroky směřující k rozvoji restorativní justice v České republice.
Například advokát a člen prezídia Unie obhájců Mgr. Lukáš Trojan uvedl, že „za hlavní překážky rozvoje RJ v České republice považuji především nedostatečnou informovanost, zejména ze strany samotných orgánů činných v trestním řízení. Nadto pak mají tyto orgány bohužel velmi často svůj již navyklý, běžný, standardní postup v trestním řízení a vybočit z tohoto jimi může být považováno mnohdy za nepohodlné, resp. formálně bezdůvodné, zbytečné.“ Přispět svými postřehy nebo zkušenostmi do diskuse můžete i Vy!

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Mimosoudní jednání řízené prostředníkem, mediátorem, za účelem řešení sporu mezi obviněným a poškozeným. Činnost…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty

 

Chystáme pro vás nový web.


Přecházíme na nový vizuální styl.


Již brzy.

 

Nyní budete přesměrování zpět.