Napsali o nás

Místo na zápas musejí fanoušci na policii

Publikováno: 17.09.2018

Ostrava žije dnešním fotbalovým zápasem mezi Baníkem a Spartou. Očekává se skvělá kulisa, lístky jsou beznadějně vyprodány. Lidé, na které se vstupenky nedostaly, truchlí. A s nimi i někteří fanoušci…

"Místo na fotbal je čeká cesta do policejních služeben, a to kvůli předchozím násilnostem souvisejícím s fotbalem. Soudy jim totiž uložily zákaz vstupu na stadiony. Na dodržování trestu dohlíží Probační a mediační služba ve spolupráci s policií.
„Každý klient, který k nám přijde s tímto trestem, má sepsaný sociální harmonogram. Člověk, který je rizikovější a může dojít k jeho selhání, má povinnost se hlásit na policii,“ uvedla Kateřina Kuchtová, vedoucí ostravské pobočky Probační a mediační služby.
V praxi to probíhá tak, že se fanoušek krátce před zápasem dostaví ve svém bydlišti na oddělení policie.
„Policie je o tom samozřejmě informována, má také harmonogram, na které zápasy má zákaz,“ dodala Kuchtová.
Fanoušek ale nezůstává po celou dobu na služebně. Může z ní odejít, ve zhruba půlhodinových intervalech se však musí ukázat. Další povinností je přijít bezprostředně po zápasu.
Dnešní opatření se týká čtrnácti osob, které mají vyslovený zákaz vstupu na stadion.

RIZIKO
Fotbalové zápasy mezi Baníkem a Spartou patří mezi nejrizikovější. Tomu odpovídají i policejní opatření. Počítá se s nasazením těžkooděnců, jízdního oddílu městské policie i dalších složek.

bruntalsky.denik.cz Z regionu Jaroslav Perdoch

Všechny články

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Víte co je
Organizování a vykonávání dohledu nad obviněným, kontrola výkonu trestů nespojených s odnětím svobody, včetně uložených…
Slovník pojmů
Kontakty

Probační a mediační služba

Ředitelství

Senovážné náměstí 995/1

Praha 1

ID DS: raeaa5y

 

Další kontakty